23. Křivoklání

23. Křivoklání

slaví 30 let.  V tomto duchu se ponese letošní, v pořadí již 23. ročník rytířských slavností Křivoklání, které pořádáme ve spolupráci se státním hradem Křivoklátem 30. 9. a 1. 10. 2017.

Slavte s námi v prostorách majestátního hradu Křivoklátu, dosyta si užije šermířských soubojů, turnajových klání, velkolepého rytířského průvodu, dobové hudby, divadla, dětské stezky, zbrojnice, tržiště a dalších bodů programu, který je zaměřen na celé rodiny. Vystoupení se budou opakovat po oba dva dny, takže nikdo o žádné z nich nepřijde.

Po celý den se stanete součástí mimořádného zážitku a alespoň na chvíli se budete moci vrátit do časů statečných rytířů a krásných dam, kdy čest, síla a odvaha vévodily hradu Křivoklátu. Nenechte si tuto jedinečnou podívanou pro dospělé a zábavu pro děti ujít. Po oba dva dny bude hradní brána otevřena od 10 do 18 hodin.

Já, Merlet, na Křivoklátě

Roman Spáčil

Roman Spáčil

Petr Kadlec

Petr Kadlec

Libor Vrba

Libor Vrba

Pavel Novotný

Pavel Novotný

Karel Hartl

Karel Hartl

Miloš Řezníček

Miloš Řezníček

Vladimír Pasák

Vladimír Pasák

Pavel Konvalina

Pavel Konvalina

Dalibor Belfín

Dalibor Belfín

Jindřich Vlček

Jindřich Vlček

Martin Tureček

Martin Tureček

Program

A co vás v průběhu letošního Křiivoklání pod taktovkou Merlet čeká a nemine?

Program

Merlet

Představovat Merlet je zbytečné, prostě je nám 30 a rádi bychom to s vámi v průběhu letošního Křivoklání pořádně oslavili. A protože se již delší dobu věnujeme převážně filmu, stává se film jedním z hlavních prvků letošního Křivoklání. V průběhu turnajů a soubojů se budete moci setkat s postavami z filmů, které jsme na filmových plátnech ztvárnili.

Nechte se unášet na vlnách fantazie a vstupte s námi do světa filmových hrdinů. 

Merlet

Maledictus

Naši pokrevní bratři ze scénicko-kaskadérské společnosti Maledictus samozřejmě nemohou chybět a budou součástí  turnajů a soubojů muže proti muži

Maledictus

Velký rytířský průvod

Po oba dva dny, vždy v 13.15 hodin, vstoupí na hradní nádvoří velkolepý rytířský průvod. Jakmile rytíři „obsadí“ nádvoří, oznámí herold začátek turnaje, v němž se budou stateční muži bít „na život a na smrt“.

Velký rytířský průvod

Zaklínač

Mezi návštěvníky se bude pohybovat i skutečný Zaklínač ze stejnojmenného filmu, který se bude na v nádherných prostorách hradu Křivoklátu i promítat. 

Zaklínač

Filmoví koně a dravci

Na své si přijdou i ti, kteří mají rádi zvířata. Koně a dravci, kteří si „zahráli“ ve slavných filmech, představí Česká barokní společnost a sokolník Teir. Výcvik koní a dravců bude doplněn odborným výkladem. 

Filmoví koně a dravci

Filmový maskér

Velkou atrakcí letošního ročníku se jistě stane profesionální maskér filmových hvězd, jehož umění mohou návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet.

Filmový maskér

Filmová zbrojnice s fotokoutkem

Pro všechny milovníky historických zbraní a zbroje bude otevřena dobová zbrojnice i s odborným výkladem o zbraních. A protože se bude jednat o filmovou zbrojnici, dozví se návštěvníci, ve kterých historických filmech lze vystavené zbraně spatřit. Kdo bude mít zájem, může si zbraně „osahat“. Novinkou letošního Křivoklání je i fotokoutek, kde se můžete s filmovými zbraněmi vyfotit.

Filmová zbrojnice s fotokoutkem

Stezka filmových hrdinů pro děti i dospělé

Pro děti a celé rodiny je připravena Stezka filmových hrdinů, na které se děti setkají s filmovými postavami, které jsme ztvárnili a budou plnit jednotlivé dobové úkoly. Stezka je zakončena pasováním dětí na rytíře Merletíka a každé dítě obdrží pasovací glejt s překvapením. 

Stezka filmových hrdinů pro děti i dospělé

Divadelní koutek

Ani letos nebude při Křivoklání chybět divadlo. Se svou divadelní společností na Křivoklání zavítá principál Pepíno, který pro děti připraví velký divadelní koutek v režii Divadla Studna. 

Divadelní koutek

Oživlé sochy

V průběhu slavností se návštěvníci mohou setkat s oživlými sochami v antickém stylu, které se budou pohybovat po hradních prostorách. 

Oživlé sochy

Dobová střelnice

Kdo bude chtít, může si vyzkoušet v dobové střelnici i střelbu z luku nebo kuše. 

Dobová střelnice

Hudba

Ke každé oslavě patří i pořádná hudba a my zvolili pravou keltskou muziku v podání Vintage Wine, která nenech v klidu nikoho, kdo na hrad zavítá.

Hudba

Dobový jarmark

Ke Křivoklání neodmyslitelně patří také dobový jarmark. Ani ten nebude letos chybět. Trhovci nabídnou rukodělné výrobky a drobnosti pro radost a potěchu duše. K dispozici budou i dětské dílničky. V šenku U Zlatého hroznu, v hradní krčmě a cukrárně i v dalších tavernách bude skvěle postaráno o chuťové buňky příchozích. O pivo, víno, medovinu, staročeské polévky, opékanou slaninu, pečené maso, placky, sladkosti a lahůdky všeho druhu nebude nouze. 

Dobový jarmark

Odpočinkové zóny na hradbách

Pro znavené návštěvníky jsme letos připravili odpočinkové zóny na hradních ochozech, které budou oázou klidu našich slavností. Výhled z hradních ochozů skýtá jedinečný pohled do křivoklátské krajiny.

Odpočinkové zóny na hradbách

Další důležité informace

Vstupné

Ceník vstupného ke stažení zde

Reklamní spot

Ke zhlédnutí zde

 

 

Plakát

Plakát ke stažení zde

Plakát

Tisková zpráva

Tisková zpráva ke stažení zde

Kde?

V malebných prostorách majestátního hradu Křivoklátu.

Křivoklát 47

270 23 Křivoklát

www.krivoklat.cz

Kde?

Parní vlak

Při příležitosti letošního 23. ročníku Křivoklání vypravují České dráhy historický vlak tažený parní lokomotivou z Prahy Braníka v sobotu 30. 9. 2017 v 9.13.

Více na: www.cd.cz/zazitky

Jízdní řád parního vlaku

Parní vlak

Parkování - posilujeme pro vás vlakové spoje

Není třeba shánět parkovací místo v okolí hradu, zařídili jsme pro vás ve spolupráci s Českými drahami, jak v sobotu, tak v neděli, posílené veškeré vlakové spoje s odjezdem z Rakovníka v 7.51 až do 17.45 směr Beroun, to samé platí i pro vlaky vypravované z Berouna. Užijte si pohodový den a připijte si s námi na zdraví!

Více na: www.cd.cz/jizdni-rad

 

Parkování - posilujeme pro vás vlakové spoje

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů je vám plně k dispozici naše produkční

Hana Michalová

tel. 774491001

mail: hanka@merlet.cz

Kontakt
předělovací lišta