25. Křivoklání 5. - 6. 10. 2019

25. Křivoklání 5. - 6. 10. 2019

Co vás čeká a nemine...

Brány křivoklátské jsou Vám po oba dva dny otevřeny od 10. 00 do 18.00

Programem bude provádět Hynek Čermák

Tešit se můžete na...

Merlet

I letos jsme pro vás připravili turnajová klání, rytířské souboje plné akčních scén a zábavy. Nenechte si ujít jedinečnou podívanou a zábavu pro celou rodinu a přijdtě s námi oslavit jubilejní 25. Křivoklání.

Merlet

Maledictus

Naši pokrevní bratři ze scénicko-kaskadérské společnosti Maledictus samozřejmě nemohou chybět a budou součástí  turnajů a soubojů na život a na smrt.

Maledictus

Filmoví koně a dravci

Na své si přijdou i ti, kteří mají rádi zvířata. Koně a dravci, kteří si „zahráli“ ve slavných filmech, představí Česká barokní společnost a sokolník Teir. Výcvik koní a dravců bude doplněn odborným výkladem a ukázkami spojenými s aktivní účastí diváků.

Filmoví koně a dravci

Krless

Bezesporu nejznámější kapela hrající hudbu vrcholnéo středověku. Kapela vystupuje na historických slavnostech, trzích a koncertech po celém světě. Účinkuje v televizních pořadech a filmech (Johanka z Arcu, Princezna se sloníma nohama, Borgia) a letos opět s námi na Křivoklání...

Krless

Vintage Wine

Jak jinak oslavit letošní jubileum než pořádnou hudbou a my zvolili pravou keltskou muziku v podání Vintage Wine, která nenechá v klidu nikoho, kdo na hrad zavítá.

Vintage Wine

Loutkářský spolek PŘED BRANOU

Novodobý Loutkářský spolek Před Branou vznikl v roce 1975 po přestavbě svého divadélka v Rakovníku. Těšit se můžete na pohádky : "Kašpárek a čerti" a "O třech čunících". 

Loutkářský spolek PŘED BRANOU

PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ MERLET

Již tradičně můžete zhlédnout další sérii krátkých filmů Merlet. Promítat se bude v unikátních prostorách hradu.

PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ MERLET

FILMOVÁ ZBROJNICE

Pro všechny milovníky historických zbraní a zbroje bude připravena dobová zbrojnice i s odborným výkladem o zbraních. A protože se bude jednat o filmovou zbrojnici, dozví se návštěvníci, ve kterých historických filmech lze vystavené zbraně spatřit a jaký herec s nimi bojoval. Kdo bude mít zájem, může si zbraně „osahat“ a vyfotit se s nimi.

 
FILMOVÁ ZBROJNICE

RYÍŘSKÁ STEZKA PRO DĚTI S PASOVÁNÍM

Pro děti a celé rodiny je připravena rytířská stezka s pasováním. Dobrodružná stezka plná pohádkových postav z filmů, které Merlet na stříbrném plátně ztvárnil vede tajemnými a méně známými zákoutími hradu. Stezka je zakončena pasováním dětí na rytíře Merletíka a každé dítě obdrží pasovací glejt s překvapením.

RYÍŘSKÁ STEZKA PRO DĚTI S PASOVÁNÍM

Dobové dílničky pro děti

Dobové dílničky pro děti plné převapení a klidová zóna jsou pro vás připraveny v prostorách hradní Galerie.

Dobové dílničky pro děti

DOBOVÝ JARMARK

Ke Křivoklání neodmyslitelně patří také dobový jarmark. Ani ten nebude letos chybět. Trhovci nabídnou rukodělné výrobky a drobnosti pro radost a potěchu duše. K dispozici budou i dětské dílničky. V hradních tavernách bude skvěle postaráno o chuťové buňky příchozích. O pivo, víno, medovinu,  pečené maso, klobásy, langoše, placky, sladkosti a lahůdky všeho druhu nebude nouze. 

DOBOVÝ JARMARK

Informační centrum a odpočinkové zóny

Po loňském úspěchu bude i letos k dispozici dobové informační centrum umístěné na hradním nádvoří, které zodpoví veškeré vaše dotazy.  V informačním centru je možné koupit drobné upomínkové předměty a limitovanou edici pohledů Merlet, vydaných k 30. výročí vzniku skupiny. Pohledy lze za cenu 10 Kč/pohled zakoupit pouze v průběhu Křivoklání.

I letos budou k dispozici velmi oblíbené odpočinkové zóny, aby si znavení poutníci mohli dostatečně vychutnat jak bujarou rytířskou zábavu, tak i mnohasetletou atmosféru tohoto tajuplného hradu.

Informační centrum a odpočinkové zóny

Program

Program

Místo konání - hrad Křivoklát

Místo konání - hrad Křivoklát

Ceník vstupného

Ceník vstupného

Spot

Plakát

Plakát

Tisková zpáva

Ke stažení zde

Nostalgický parní vlak

I letos se můžete na Křivoklání svézt nostalgickým vlakem taženým parní lokomotivou Šlechtična. Vlak vyjíždí 5. 10. z nádraží Praha - Smíchov v 9.23. Veškeré informace k odjezdu naleznete na www.cd.cz

 

Nostalgický parní vlak

Vlakové spoje

Není třeba se zatěžovat parkováním, zařídili jsme pro vás ve spolupráci s Českými drahami po celou dobu Křivoklání posílené vlakové spoje. Více o jízdních řádech naleznete na www.cd.cz

Vlakové spoje

Merlet Kontakt

Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na našem fb nebo mailu hanka@merlet.cz

Merlet Kontakt
předělovací lišta