24. Křivoklání

24. Křivoklání

Co vás čeká a nemine...

Letos pořádáme tradiční rytířské slavnosti po dobu 3 dnů, 28. 9. - 30. 9. 2018, vždy od 10.00 - 18.00

Pro každého návštěvníka, který přijde v kostýmu, je připraveno překvapení.

Tešit se můžete na...

Merlet

I letos jsme pro vás připravili turnajová klání, souboje plné akčních scén a zábavy. Nenechte si ujít jedinečnou podívanou a zábavu pro celou rodinu.

Merlet

Maledictus

Naši pokrevní bratři ze scénicko-kaskadérské společnosti Maledictus samozřejmě nemohou chybět a budou součástí  turnajů a soubojů na život a na smrt.

Maledictus

Filmoví koně a dravci

Na své si přijdou i ti, kteří mají rádi zvířata. Koně a dravci, kteří si „zahráli“ ve slavných filmech, představí Česká barokní společnost a sokolník Teir. Výcvik koní a dravců bude doplněn odborným výkladem. 

Filmoví koně a dravci

Euphorica

Dobová hudba v podání krásných dam lahodí oku i sluchu.

Euphorica

Vintage Wine

Ke každé oslavě patří i pořádná hudba a my zvolili pravou keltskou muziku v podání Vintage Wine, která nenechá v klidu nikoho, kdo na hrad zavítá.

Vintage Wine

Divadlo Bez Střechy

Šermířské divadlo plné humoru a akčních scének pobaví děti i dospělé.

Divadlo Bez Střechy

Animační postavy

I letos se setkáte s oblíbenými animačními postavami středověku i filmového plátna.

Animační postavy

PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ MERLET

Po loňském úspěchu můžete zhlédnout další sérii krátkých filmů Merlet. Promítat se bude v unikátních hradních prostorách.

PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ MERLET

FILMOVÁ ZBROJNICE

Pro všechny milovníky historických zbraní a zbroje bude otevřena dobová zbrojnice i s odborným výkladem o zbraních. A protože se bude jednat o filmovou zbrojnici, dozví se návštěvníci, ve kterých historických filmech lze vystavené zbraně spatřit. Kdo bude mít zájem, může si zbraně „osahat“ a vyfotit se s nimi.

 
FILMOVÁ ZBROJNICE

RYÍŘSKÁ STEZKA PRO DĚTI S PASOVÁNÍM

Pro děti a celé rodiny je připravena rytířská stezka s pasováním. Dobrodružná stezka plná pohádkových postav z filmů, které Merlet na stříbrném plátně ztvárnil. Stezka je zakončena pasováním dětí na rytíře Merletíka a každé dítě obdrží pasovací glejt s překvapením.

RYÍŘSKÁ STEZKA PRO DĚTI S PASOVÁNÍM

STŘEDOVĚKÝ DĚTSKÝ KOUTEK A DIVADLO KUBKO

Novinkou letošního Křivoklání bude vnitřní dobové tržiště s dílničkami, dětským koutkem, hernou, dobovým divadlem a kavárnou U Pantáty, která bude plná farmářských specialitek.

STŘEDOVĚKÝ DĚTSKÝ KOUTEK A DIVADLO KUBKO

DOBOVÝ JARMARK

Ke Křivoklání neodmyslitelně patří také dobový jarmark. Ani ten nebude letos chybět. Trhovci nabídnou rukodělné výrobky a drobnosti pro radost a potěchu duše. K dispozici budou i dětské dílničky. V šenku U Zlatého hroznu, v hradní krčmě a cukrárně i v dalších tavernách bude skvěle postaráno o chuťové buňky příchozích. O pivo, víno, medovinu, staročeské polévky, opékanou slaninu, pečené maso, placky, sladkosti a lahůdky všeho druhu nebude nouze. 

DOBOVÝ JARMARK

Informační centrum a odpočinkové zóny

Další letošní novinkou bude dobové informační centrum umístěné na hradním nádvoří, které zodpoví veškeré vaše dotazy.  V informačním centru je možné koupit limitovanou edici pohledů Merlet, vydaných k 30. výročí vzniku skupiny. Pohledy lze za cenu 10 Kč/pohled zakoupit pouze zde.

I letos budou k dispozici velmi oblíbené odpočinkové zóny.

Informační centrum a odpočinkové zóny

Program

Ceník vstupného

Místo konání - hrad Křivoklát

Místo konání - hrad Křivoklát

Ceník vstupného

Ceník vstupného

Spot

Plakát

Plakát

Tisková zpáva

Ke stažení zde

Nostalgický parní vlak

I letos se můžete na Křivoklání svézt nostalgickým vlakem taženým parní lokomotivou Šlechtična. Z důvodu výluky na trati Beroun - Křivoklát pojede vlak netradiční trasou přes Kralupy, Kladno, Lužnou a Rakovník. Veškeré informace k odjezdu naleznete na www.cd.cz

Jízdní řád ke stažení zde

Nostalgický parní vlak

Vlakové spoje

Není třeba se zatěžovat parkováním, zařídili jsme pro vás ve spolupráci s Českými drahami po celou dobu Křivoklání posílené vlakové spoje. Více o jízdních řádech naleznete na www.cd.cz

Vlakové spoje

Merlet Kontakt

Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na našem fb nebo mailu hanka@merlet.cz

Merlet Kontakt
předělovací lišta